W jakim okresie mamy szanse, żeby upadłość konsumencka doszła do skutku?

Upadłość konsumencka zdobyła w minionym okresie dostrzegalne zainteresowanie ze strony osób zadłużonych i nie ma się, czemu dziwić.

Wedle bowiem specjalistów z branży finansowej i prawnej teraz jest to jedno z najbardziej efektywnych rozwikłań, jeśli chodzi o zmartwienia ludzi zadłużonych i przekredytowanych. Wskazane jest, albowiem napomknąć, iż do tej chwili ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego unaocznieniem może być okoliczność, że z tej instytucji prawnej od momentu jej wprowadzenia skorzystało zaledwie kilkadziesiąt osób w skali całego naszego kraju.

Wszystko zmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, gdy w sprawdź innych użytkowników życie weszły znowelizowane zasady. Aktualnie upadłość konsumencka jest o wiele bardziej osiągalna dla pospolitego Kowalskiego. Według prowadzonych statystyk tylko w pierwszym półroczu tego roku z możności ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Wiele osób (przede wszystkim tych nazbyt zadłużonych) zadaje sobie wątpliwość „czy upadłość konsumencka” jest dla nich słusznym wyjściem.

Należy przyznać że, na tak zbudowane pytanie i ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie albowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zapoczątkować życie o przysłowiowego zera (należałoby, albowiem nadmienić, że przeprowadzanie upadłości łączy się często z licytacją majątku, jaki ma zadłużony w zamysle spełnienia praw wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *